Certyfikaty i kursy dla grafików komputerowych

Praca w przedszkolu – średni czas pracy i obowiązków
2 lipca 2017
Szkolenia z zakresu zarządzania firmą
22 lipca 2017

Certyfikaty i kursy dla grafików komputerowych

Grafik komputerowy to osoba odpowiedzialna za tworzenie plków graficznych zgodnie z otrzymanymi od klienta wytycznymi. Może pracować praktycznie wszędzie tam, gdzie są potrzebne ulotki, billboardy, animacje, strony internetowe, banery, wizytówki, czasopisma, czy albumy. Dlatego też znajduje miejsce pracy w Internecie, agencjach reklamowych, drukarniach, prasie, czy studiach grafiki reklamowej.

Warunki pracy

Jest to praca siedząca, przed komputerem, dlatego też warto skupić się na doborze właściwego, wygodnego krzesła oraz monitora. Grafik powinien potrafić pracować w grupie i współpracować. Taka praca wymaga częstego wykonywania projektu czy zadania pod presją czasu na określonych warunkach. Od takiej osoby wymaga się kreatywności, dokładności i samokontroli. Dobry wzrok oraz chęć do poznawania technologii, a tym samym bazowanie na nowoczesnych sprzętach i oprogramowaniach.

Kursy oraz umiejętności

Uczestnik kursu uczy się biegle posługiwać programami takimi, jak CorelDraw, Photoshop czy Illustrator. Zdobywa wiedzę o zastosowaniu elementów grafiki rastrowej oraz wektorowej, jest w stanie przygotować ulotki, foldery, logo, zdjęcia, czy projektować strony www i banery reklamowe. Nabytą wiedzę można wykorzystać w agencjach reklamowych, wydawnictwie, działach marketingu, tym samym przygotowując atrakcyjne projekty. Kursy zapewniają profesjonalne podejście do grafiki komputerowej oraz umożliwiają kandydatowi wyróżnienie się na rynku pracy.

CoralDraw pozwala zapoznać się z takimi zagadnieniami jak:

  • praca z tekstem: sposoby wprowadzania tekstu, praca z tekstem ozdobnym oraz podstawowa edycja i formatowanie tekstu,
  • wypełnienia i kontury: CMYK, wybieranie kolorów, wypełnienia jednolite, interakcyjne, zmiana ustawień domyślnych,
  • wykorzystanie efektów specjalnych: zniekształcenie, perspektywa, głębia, obrys, cień, przezroczystość, szybkie kadrowanie,
  • parametry strony, cofanie i odtwarzanie poleceń, obszar roboczy programu,
  • rysowanie kształtów, rysowanie odręczne, pędzle i pisaki.

Photoshop to z kolei nauka o usuwaniu zbędnych elementów ze zdjęć, foto modyfikacjach – tworzenie szkiców ze zdjęć, zdjęcia czarno-białe lub zmiana kolorów na zdjęciu, poprawianiu wyglądu postaci, definiowaniu kolorów, pracy z kolorem i gradientem, podstawowych metodach zaznaczania obiektów na zdjęciach, podstawach pracy na warstwach oraz wycinaniu obiektów z tła czy tworzenie fotomontaży.

Jak zdobyć certyfikat?

Po ukończonym kursie należy zdać egzamin Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które wydaje imienny certyfikat dokumentujący zdobyte umiejętności. Egzaminy są organizowane dwa razy w roku, w zależności od ilości zgłoszeń.

Dodaj komentarz