Home staging na Śląsku – poszukiwani specjaliści

Praca salowej w szpitalu – obowiązki
22 marca 2017
Praca pracowników socjalnych w Katowicach
2 kwietnia 2017

Home staging na Śląsku – poszukiwani specjaliści

Przed podjęciem decyzji o zakupie własnego mieszkania, domu jednorodzinnego kupujący przegląda wiele ofert i wybiera te najbardziej interesujące. W następnym kroku próbuje skontaktować się z właścicielem danej nieruchomości i umówić na spotkanie, celem zweryfikowania opublikowanych zdjęć ze stanem faktycznym. Jest to konieczne, ponieważ przez najbliższe kilkanaście lat będzie codziennie przebywał w danym pomieszczeniu – musi zatem spełniać wszystkie jego oczekiwania.

Home staging, czyli przygotowanie do sprzedaży

Ludzie chętniej decydują się na zakup tych produktów, które wizualnie będą im się podobać. Sytuacja ta powtarza się zarówno w trakcie zakupu samochodu, telefonu, a także mieszkań. Mając na uwadze ten fakt, firmy zajmujące się handlem posiadłościami decydują się na home staging. Na termin ten składają się wszystkie czynności, które przygotowują lokum do sprzedaży. Podstawowym ich zadaniem jest podniesienie poziomu atrakcyjności samej powierzchni, a także dotarcie z ofertą do jak największego grona potencjalnych nabywców. Techniki stosowane przez specjalistów na Śląsku często bazują na technikach marketingowych. Zabiegi te okazują się wręcz niezbędne w przypadku mieszkań, które:

  • posiadają niezbyt sprzyjającą lokalizację,
  • nie cieszą się dobrą przeszłością,
  • są zaniedbane i zniszczone.

Skuteczność całego procesu zależy od środków finansowych, jakie zostaną na niego przeznaczone.

Opracowane techniki

Home staging pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Stale wzrasta liczba osób decydujących się na zamówienie takiej usługi. Zastosowanie odpowiednich technik sprzedaży znacząco skraca jej czas na czym zależy prawie każdemu.

W momencie podjęcia decyzji o sprzedaży mieszkaniu, warto wynieść z niego wszystkie rzeczy osobiste takie, jak plakaty, zdjęcia, nagrody. Konieczne jest umycie wszystkich okien, co zapewni lepszy widok na otoczenie, jak i dopuści do wnętrza nieco więcej światła. Specjaliści przygotowujący mieszkanie zwracają uwagę na jego układ przestrzenny. Okazuje się, że klient musi mieć wrażenie komfortu i bezpieczeństwa.

Wynagrodzenie

Home staging powinien być traktowany raczej jako zajęcie dodatkowe niż podstawowe źródło utrzymania. Cena za podstawową konsultację zaczyna się od 200 złotych w górę, w zależności od miasta na terenie którego zlokalizowana jest nieruchomość.

 

Dodaj komentarz