Instruktor fitness poszukujący pracy w Zabrzu

Średnie wynagrodzenie nauczyciela akademickiego
12 grudnia 2016
Kursy i szkolenia jako headhunter
3 stycznia 2017

Instruktor fitness poszukujący pracy w Zabrzu

W ostatnim czasie modne jest regularne uprawianie aktywności fizycznej. Aby jednak przynosiła ona efekty dla organizmu, konieczne staje się jej połączenie z dobrze zbilansowaną dietą. W związku z tym stale wzrasta liczba osób poszukujących specjalistów do stworzenia jadłospisu połączonego z odpowiednią suplementacją, a także planu treningowego.

Konieczne ukończenie kursu

Ofert pracy dla osób posiadających odpowiednie kompetencje do prowadzenia zajęć jest naprawdę sporo. Najpopularniejsze ogłoszenia dotyczą poszukiwań trenerów, trenerów personalnych, czy instruktorów fitness. Dla wszystkich wspomnianych stanowisk miejsce pracy jest identyczne i z reguły zlokalizowane na siłowni. Chociaż często zdarza się, że zajęcia organizowane są na basenach i innych obiektach rekreacyjnych w Zabrzu. Instruktor powinien być zatem mobilny i gotowy do prowadzenia zajęć w różnych miejscach. Każdy kandydat zainteresowany uzyskaniem zatrudnienia na wspomnianym stanowisku powinien:

  • ukończyć kurs na instruktora fitness,
  • cieszyć się dobrą sylwetką i zdrowiem,
  • wykazywać żywe zainteresowanie branżą i być gotowym na dalszym rozwój w niej,
  • do każdego klienta podchodzić indywidualnie i profesjonalnie.

Przebieg zajęć fitness

Podstawowym zadaniem osoby prowadzącej zajęcia fitness, jest opracowanie układu ruchów, który będzie w stanie wykonać dana grupa zajęciowa. Istnieją ćwiczenia rekomendowane dla poszczególnego wieku, które gwarantują bezpieczeństwo ćwiczących, jak i ich dobre samopoczucie. Z reguły zajęcia trwają około sześćdziesięciu minut. W trakcie ich trwania uczestnicy zobowiązani są do wykonywania poleceń instruktora w rytm muzyki dobiegającej z głośników. Od czasu do czasu, prowadzący przechadza się po sali i upewnia, czy jego podopieczni wykonują wszystkie ćwiczenia prawidłowo; ewentualne błędy są od razu korygowane. Jak donoszą badania, aktywne uczestnictwo w zajęciach podnosi wydajność całego organizmu i sprzyja reedukacji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Wynagrodzenie oferowane instruktorom

Miesięczne wynagrodzenie na wspomnianym stanowisku zależy od liczby przepracowanych godzin. Zazwyczaj wynagrodzenie przysługujące za jedną godzinę pracy waha się w przedziale od 40 do 60 zł. W porównaniu do pozostałych stawek rynkowych prezentuje się ona naprawdę ciekawie. Należy jednak pamiętać, że aby przepracować pełen etat konieczne staje się zatrudnienie w kilku miejscach oferujących tego typu zajęcia. Tylko w ten sposób możliwe staje się wyrobienie godzin i naliczenie odpowiednio wysokiego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz