Instruktor fitness poszukujący pracy w Zabrzu
22 grudnia 2016
Komentator sportowy w radiu – za kulisami
12 stycznia 2017

Kursy i szkolenia jako headhunter

Nowoczesne organizacje zdają sobie sprawę, jak dużą rolę odgrywa wybór najlepszego kandydata na dane stanowisko pracy. Pracuje on bowiem najwydajniej, wnosi nowe pokłady kreatywności do zespołu i przy tym wszystkim generuje zyski dla przedsiębiorstwa. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba organizacji decyduje się na zatrudnienie headhuntera.

Czym się zajmuje headhunter?

„Łowcą głów” nazywamy osobę, która odpowiedzialna jest za wyłonienie najlepszego kandydata do pracy i przekonanie jej do podjęcia zatrudnienia w konkretnej firmie. Dysponuje ona całkiem pokaźnym zestawem narzędzi i możliwości, które przy odrobinie kreatywności mogą zostać dostosowane pod każdego kandydata. Niemniej, aby doszło do jakiejkolwiek rozmowy kwalifikacyjnej, konieczne okazuje się dotarcie do jak największego grona odbiorców. W tym celu headhunter tworząc ogłoszenia o pracę pozbywa się standardowych szablonów i korzysta z ogólnodostępnych social media. Coraz częściej na potrzeby rekrutacyjne danej firmy stosuje się testy psychologiczne. Należy jednak pamiętać, że dostęp do nich posiadają tylko osoby z tytułem magistra psychologii dla których praca w doradztwie personalnym staje się atrakcyjna.

Droga szkoleniowa

Aby zyskać uznanie i tym samym większą liczbę ofert pracy jako headhunter, konieczne okazuje się wieloletnie zdobywanie doświadczenia zawodowego. Dlatego też osoby po ukończeniu studiów raczej nie mają co liczyć na natychmiastowe zatrudnienie w renomowanej firmie. Dobrą praktyka okazuje się zatrudnienie w jakiekolwiek agencji działającej w obszarze HR, zdobywanie doświadczenia i podpatrywanie metod, z których korzystają bardziej doświadczeni pracownicy. Po czasie osoba posiadająca pierwsze zatrudnienie za sobą zacznie opracowywać własne modele pracy, które zapewnią jej wydajne i szybkie poszukiwanie pracowników. Można zatem wywnioskować, że wspomniane stanowisko pracy wymaga ciągłego rozwoju w tej dziedzinie.

Liczba ofert pracy, a wynagrodzenie

Obecnie portal pracuj.pl posiada ponad 600 ofert pracy w całej Polsce. Większość z nich znajduje się w większych miastach, gdzie duże korporacje posiadają własne siedziby. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, rozpiętość na tym stanowisku jest naprawdę spora. Osoby początkujące mogą spodziewać się wynagrodzenia w wysokości 2000 złotych, które z czasem może ulec podwyższeniu nawet o kilka tysięcy. Należy jednak pamiętać o tym, że na zarobki wpływa również rodzaj i wielkość firmy zatrudniającej – inaczej będzie płacić firma działająca na małym rynku krajowym, a inaczej międzynarodowa korporacja.

Dodaj komentarz