Projektant graficzny freelancer z Zabrza

Na czym polega praca brokera
12 maja 2016
Restauracje w Gliwicach poszukujące kelnerów
23 maja 2016

Projektant graficzny freelancer z Zabrza

Zapotrzebowanie na usługi graficzne jest bardzo duże. Obecnie, nie ma chyba żadnej kampanii reklamowej, która w swoich spotach nie prezentowałaby atrakcyjnych dla oka grafik. Dzieje się tak, ponieważ ludzki umysł lepiej zapamiętuje barwne i interesujące go obrazy. Stąd funkcjonuje wiele przedsiębiorstw oferujących wykonanie szaty graficznej na zamówienie, z uwzględnieniem wszystkich treści przekazanych przez klienta. Co szczególnie ciekawe, ze względu na prężny rozwój branży technologii informacyjnej, wcale nie jest konieczne zatrudnienie na etacie, aby móc zarabiać na tworzeniu grafik.

Kim jest freelancer?

Coraz większe grono osób, na pytanie o wykonywany zawód, odpowiada że jest freelancerem. Powszechnie przyjęta definicja tego stanowiska pracy stwierdza, że jest to osoba podejmująca się realizacji określonych zleceń, nie będąc zatrudniona na etacie. Poniekąd ma podobne obowiązki, co osoba prowadząca własną działalność gospodarczą – sama poszukuje klientów, negocjuje wynagrodzenie za swoje usługi, prowadzi księgowość. Najczęściej z freelancerem mamy do czynienia w sektorze IT, gdzie do wykonywania obowiązków zawodowych wystarczy dostęp do komputera i internetu. Oczywiście, zajmując stanowisko grafika konieczne jest posiadanie, poza wcześniej wspominanymi, odpowiedniego oprogramowania. Wykupienie licencji na profesjonalne programy do obróbki projektów jest niemałym wydatkiem, który musi zostać pokryty ze środków finansowych wolnego strzelca.

Zalety stanowiska

Niewątpliwym autem pracy w takim charakterze jest możliwość samodzielnego wybrania godzin pracy. Najważniejsze tylko, aby powierzone zlecenia zostały zrealizowane w wyznaczonym terminie. Dodatkowo freelancer sam decyduje o tym, kiedy bierze urlop. Wystarczy, że po wysłaniu wszystkich zamówień, chwilowo nie będzie brał kolejnych. Doceniają to wszyscy pracownicy kreatywni, bowiem z czasem pokłady twórczości ulegają wyczerpaniu i przerwa jest konieczna. Warto również wspomnieć, że nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca pracy. Jednego dnia, może to być zacisze domowe, z kolei drugiego – popularna kawiarnia na mieście, sprzyjająca pracy danej jednostce. Taką mobilność doceniają osoby młode, prowadzące często wyjazdowy tryb życia.

Typowy dzień pracy

Projektanci graficzni wykonują pracę typowo biurową, przed komputerem. W zależności od liczby zleceń i terminów, ich dzień pracy może zarówno się wydłużyć jak i skrócić, przy czym jest to typowa praca na akord. Freelancer otrzymuje wynagrodzenie za efekty swojej pracy; nie ma gwarantowanej stawki godzinowej. Wszystko zatem zależy od jego wydajności i liczby klientów, których udało mu się pozyskać.

Dodaj komentarz