Czy są poszukiwani modele na Śląsku?

Na czym polega praca kipera?
30 listopada 2016
Średnie wynagrodzenie nauczyciela akademickiego
12 grudnia 2016

Czy są poszukiwani modele na Śląsku?

Modelem nazywa się osobę, która zawodowo zajmuje się pozowaniem lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody. W tej dziedzinie wyróżnia się także fotomodeling, który polega na pozowaniu celem ich sfotografowania. Może odbywać się w różnych zakresach. Jest to ten rodzaj sztuki, który bardzo sprawnie rozwija się w dzisiejszych czasach i zyskuje coraz większą popularność w różnych kategoriach wiekowych.

Wymagania do rozpoczęcia pracy w charakterze modela

Aby zostać modelem, należy zastanowić się, czy spełnia się minimalne wymagania określone przez branżę. Mówi się tu o wymaganiach obiektywnych, mierzalnych w centymetrach (lub latach). Wiek modela to zwykle 18 lat. Optymalny wzrost wynosi od 186 do 189 cm, minimum stanowi 183 cm, a maksimum 192 cm. Mężczyźni powinni prezentować uwidocznioną rzeźbę ciała oraz wysportowaną sylwetkę. Oprócz tego, warto mieć na uwadze, że w tym zawodzie liczy się uroda, zewnętrzne piękno, a kanony zmieniają się dość często. Kandydat na modela powinien mieć regularne rysy twarzy, proporcjonalne wymiary, zdrową, zadbaną skórę, ładny uśmiech, zadbane i zdrowe włosy. Warto zadbać o stronę psychiczną, czyli odporność na stres, komunikatywność i otwartość na innych ludzi, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, kreatywność oraz wyobraźnię.

Jak rozpocząć karierę modela?

Wysyłanie zdjęć do agencji do jedno z najpopularniejszych sposobów na rozpoczęcie kariery modela. Zdjęcia powinny być aktualne, naturalne, bez uśmiechu i pozowania. Wykonane na jasnym, jednolitym tle. Należy przesłać ujęcia: cała sylwetka z przodu i profilu, twarz z przodu i profilu, dodatkowo ujęcie 3/4. Mężczyźni wysyłają takie zdjęcia będąc wyłącznie w bokserkach. Do fotografii należy dołączyć podstawowe dane, jak wiek, wzrost, wymiary, numer buta, kolor oczu, odcień włosów, obecność znaków szczególnych, a także dane kontaktowe.

Czynniki, od których zależy wielkość wynagrodzenia

To, ile zarabia model początkowo zależy od jego rozpoznawalności, a później od pozycji w rankingach. Zadaniem agencji jest prowadzenie kariery w taki sposób, aby wynagrodzenie rosło z roku na rok. Najbardziej dochodowe są kontakty z firmami odzieżowymi czy kosmetycznymi. W Polsce podpisanie takiej umowy to wynagrodzenie w przedziale od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Im większy prestiż danej marki, tym większa stawka. Wielkość wynagrodzenia zależy od podjętej pracy. Są to sesje do magazynu, reklamy lub katalogu lokalnej lub ogólnopolskiej marki. Kampanię międzynarodowej marki różnicuje się w zależności od stażu w zawodzie. Przychód modela z bogatym portfolio różni się od tego, który dopiero zaczyna swoją karierę.

 

Dodaj komentarz