Czy znajdzie się praca dla pokojówek w Gliwicach?

Praca HR’owca w firmach z Katowic
12 sierpnia 2016
Czy praca ochroniarza w markecie jest stresująca?
30 sierpnia 2016

Czy znajdzie się praca dla pokojówek w Gliwicach?

W przeprowadzonym niedawno rankingu, Gliwice znalazły się w czołówce najbogatszych miast – zajęły czwartą lokatę! Jest to kolejny dowód na to, że intensywny rozwój przynosi korzystne rezultaty dla powiatu. Cały czas pojawiają się nowi inwestorzy, którzy są zdecydowani na otwarcie placówek swoich firm w Gliwicach. To właśnie dla nich oraz przedstawicieli handlowych będących stale w podróży, funkcjonuje sieć hoteli rozsianych po całym mieście.

Do obsługi gości, potrzebne są pokojówki

Większość z gości przyjeżdżających do wspomnianego miasta zazwyczaj decyduje się na spędzenie jednej, góra dwóch nocy w hotelu. To wystarczający czas do załatwienia wszystkich spraw służbowych. Za każdym razem, gdy gość wymeldowuje się z przydzielonego mu pokoju, wysyłana jest do niego pokojówka. Z reguły potrzebuje ona około dwóch godzin czasu, aby odpowiednio przygotować lokum dla następnego gościa. Wszystkie wykonane przez nią prace, muszą zostać odebrane przez kierownika, aby hotel miał pewność zachowania wszystkich standardów.

Obowiązki pokojówki

Wiadomym jest, że dostępne na terenie naszego kraju hotele, różnią się między sobą prestiżem, standardem i udogodnieniami. Wraz ze wzrostem tych czynników, wprost proporcjonalnie wzrasta liczba wymagań stawianych zatrudnionym pokojówką. Niemniej we wszystkich hotelach konieczna jest:

  1. wymiana pościeli zapewniająca podstawy higieniczne,
  2. uprzątnięcie pokoju łącznie z jego odkurzeniem,
  3. opróżnienie kosza na śmieci.

W przypadku nieco bardziej ekskluzywnych lokali, pokojówki odpowiedzialne są również za uzupełnienie barków z prestiżowymi alkoholami, zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności i temperatury w pokoju, czy nawet zapewnienie prywatności i intymności.

Wymagania i oferowane zarobki

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze pokojówki, nie są zobowiązane do posiadania wyższego wykształcenia. Prawdę mówiąc, wystarczy nawet ukończenie gimnazjum. Najważniejsze jednak, aby osoba była dokładna, sumienna i odporna na stres; praca na takim stanowisku wiąże się z wielogodzinnymi zmianami, w których często dochodzi do interakcji z klientami. W hotelach o podwyższonym standardzie, w wymaganiach dla pokojówek może znajdować się umiejętność komunikacji w języku angielskim. Ze względu na niskie wymagania stawiane kandydatom, zarobki za pracę w charakterze pokojówki niestety nie są zbyt wysokie. Przeciętna wartość wynagrodzenia wynosi tyle, co minimalna pensja krajowa oferowana przez polskie prawo. Oczywiście, w obiektach renomowanych o nieco wyższym standardzie można oczekiwać nieco większego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz